BIBLIOTEKA

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”
Cyceron

Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni.

W wypożyczalni, jaka sama nazwa wskazuje, możemy wypożyczyć interesującą nas książkę. W naszych zbiorach posiadamy ok. 12 tys. woluminów, z których większość  to literatura dla dzieci i młodzieży, ale również beletrystyka dla dorosłych, słowniki, encyklopedie i inne pozycje popularnonaukowe z różnych dziedzin nauki. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie naszej szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele.

Regulamin wypożyczalni

Czytelnia jest miejscem, w którym można wypocząć oddając się swobodnej lekturze, przeglądać prasę, odrabiać zadania domowe, a także przygotować np. referaty na lekcje korzystając z SCI (Szkolnego Centrum Informacji). Czytelnia zapewnia również opiekę uczniom, którzy nie uczęszczają na lekcje religii czy WDŻ oraz dzieciom przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, gdyż jest czynna już od godziny 6:30.

Regulamin czytelni i SCI

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ