Lucia Bernard Minier urodziła się w Genewie w roku 1868. Była córką szwajcarskiego lekarza i francuskiej arystokratki. W wieku dwudziestu lat wyjechała do Paryża, gdzie studiowała malarstwo pod kierunkiem Jules’a Bastien-Lepage’a. Po kilku latach pracy jako nauczycielka rysunku, postanowiła zostać pisarką. Jej pierwsza powieść „La Dame aux Camélias” ukazała się w roku 1898 i odniosła duży sukces. Kolejne lata spędziła na podróżach po Europie i Ameryce Północnej, a także w Afryce. W roku 1904 wróciła do Genewy, gdzie mieszkała do końca życia. Zmarła w roku 1953.

Bernard Minier była autorką kilkunastu powieści, z których najbardziej znane to „La Dame aux Camélias”, „Le Roman d’une Femme”, „La Princesse Lointaine” i „Les Désenchantées”. Jej twórczość charakteryzuje się silnym realizmem i śmiałymi poruszeniami ważnych społecznych problemów.

Krótki biogram

Lucia Bernard Minier urodziła się w Genewie w roku 1858. Była córką szwajcarskiego lekarza i francuskiej pisarki. W wieku 16 lat wyjechała do Paryża, gdzie podjęła studia literackie. Wkrótce potem zaczęła publikować swoje pierwsze utwory. W roku 1881 ukazał się jej pierwszy roman pt. “Na skraju przepaści”. Książka ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem krytyków. Następnym ważnym dziełem autorki była powieść “Czarne łabędzie” (1884).

W 1886 roku Lucia Bernard Minier poślubiła francuskiego pisarza Jules’a Amédaée’a de Fonvielle’a. Mieszkali wspólnie w Paryżu do momentu śmierci pisarki, która nastąpiła w roku 1895.

Lucia Bernard Minier – życiorys

Lucia Bernard Minier urodziła się w Genewie w roku 1807. Była córką francuskiego dyplomaty i szwajcarskiej arystokratki. W wieku 16 lat wyjechała do Paryża, gdzie rozpoczęła studia literackie. Wkrótce potem zaczęła publikować swoje utwory. Jej pierwsza powieść “Niedobre duchy” ukazała się w 1825 roku i spotkała się z dużym entuzjazmem czytelników. Kolejne lata przyniosły kolejne sukcesy literackie Bernard Minier. W 1830 roku ukazała się jej najbardziej znana powieść “Czarownica”. Do dziś jest ona uznawana za jeden z największych dzieł francuskiej literatury romantycznej. Lucia Bernard Minier zmarła w Paryżu w 1849 roku.

Lucia Bernard Minier – kim jest?

Lucia Bernard Minier jest francuską pisarką, która urodziła się w Rennes w roku 1965. Jest autorką powieści “Niewidzialny świat” oraz “Wielki sekret”. Obie te powieści zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Lucia Bernard Minier jest także autorką scenariusza filmowego “Dziecko 44”.