Lucia Bernard Minier jest francuską pisarką, której książki często są określane jako “thrillery psychologiczne”. Jej debiutancka powieść “Dziewczyna z pociągu” ukazała się w 2016 roku i spotkała się z dużym entuzjazmem czytelników. W 2017 roku książka ta została nominowana do nagrody Grand Prix de Littérature Policière.

Bernard Minier jest autorką kilku bestsellerów, w tym “Czarnego łabędzia”, “Krwawej łodygi” i “Białego kruka”. Jej twórczość cechuje się intrygującymi bohaterami, napięciem i suspense’m.

Życie i twórczość

Lucia Bernard Minier urodziła się w Neapolu w rodzinie francuskich emigrantów. Jako dziecko przeprowadziła się do Paryża, gdzie rozpoczęła naukę malarstwa. Wkrótce po tym jednak zajęła się fotografią i filmem. W latach 60. i 70. była czynna w środowisku artystycznym Paryża, a także wystawiała swoje prace w galeriach sztuki we Francji i zagranicą. W tym okresie nawiązała również współpracę z cenionymi reżyserami i producentami filmowymi, m.in. Robertem Bressonem, Jacquesem Demy i François Truffaut.

W latach 80. Lucia Bernard Minier wróciła do Neapolu, gdzie kontynuowała swoją twórczość fotograficzną i filmową. Jej prace były pokazywane na licznych wystawach we Włoszech i zagranicą, a także doceniane przez krytyków sztuki. W ostatnich latach życia Bernard Minier zajmowała się również pedagogiką i prowadziła warsztaty fotograficzne dla młodych ludzi. Zmarła w Neapolu w 2015 roku.

Życie i dorobek

Lucia Bernard Minier urodziła się w roku 1858 we francuskim mieście Lyon. Była córką kupca i jego żony, która zmarła, gdy Lucia miała zaledwie 3 lata. W wieku 8 lat Lucia została wysłana do szkoły w Anglii, a następnie do Paryża, gdzie ukończyła studia na Sorbonie. W roku 1881 powróciła do Lyonu i tam pracowała jako nauczycielka. W tym czasie poznała także swojego przyszłego męża, Gustawa Miniera.

Gustaw Minier był prawnikiem i działaczem politycznym. Był czynnym uczestnikiem ruchu narodowego we Francji. Jego działalność polityczna doprowadziła go do więzienia, gdzie spędził kilka lat. Po uwolnieniu Lucia i Gustaw wyjechali do Genewy, gdzie ich dwójka dzieci – Henri i Suzanne – się urodziła. W roku 1896 rodzin Minierów wróciła do Lyonu.

Lucia Bernard Minier była bardzo aktywnym członkiem ruchu narodowego we Francji oraz genewskiego Stowarzyszenia Kobiet Suwerennych Narodów. Jej działalność skupiała się na pomocy rodzinom ojczyznistów oraz poprawie warunków życia kobiet i dzieci. W roku 1902 Lucia napisała książkę pt. „La femme en prison” („Kobiety w więzieniu”), która opisywała warunki panujące w więzieniu La Santé w Paryżu. Książka ta spotkała się z dużym zainteresowaniem opinii publicznej i przyczyniła się do poprawy warunków panujących w tamtym więzieniu.

Postać i osobowość

Lucia Bernard Minier jest postacią fikcyjną, która pojawiła się w serii powieści autorstwa Pierre’a Lemaitrea. Jest ona detektywem w policyjnym oddziale specjalnym do spraw zabójstw w Paryżu. Lucia jest bardzo ambitna i pewna siebie, a także bardzo inteligentna. Lubi ryzykować i dąży do celu, nawet jeśli oznacza to, że musi pokonać przeciwności.