Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek

25 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. odbył się XI Powiatowy Konkurs Polskich Kolęd i Pastorałek.

Jury  w składzie: Krystyna Dawid – Prezes Chóru z Czyżowi, Bogumiła Różańska – Świerkot – Konsultant PODN Wodzisław Śląski, członek nauczycielskiego zespołu Konstelacja  i Ksiądz  Bogusław Noworyta z Parafii Wszechpośredniczki Łask Jedłownik Wieś  w Wodzisławiu Śląskim w XI Powiatowym Konkursie Polskich Kolęd i Pastorałek przyznało 19 nagród.

Wyniki XI Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek:

KATEGORIA I-III

1 miejsce Karol Cieślik – Szkoła Podstawowa nr 2  w Rydułtowach

2 miejsce Natalia Sówka – Szkoła Podstawowa nr 2  w Wodzisławiu Śląskim

3 miejsce  Justyna Śmieja – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach

 

Wyróżnienia : Vanessa Wróbel – Szkoła Podstawowa nr 1  w Wodzisławiu Śląskim

Bartosz Klimek  –  Szkoła Podstawowa nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

 

KATEGORIA IV-VI

1 miejsce Wiktoria Lach  – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach

2 miejsce  Hanna Duda – Szkoła Podstawowa nr 4 Pszowie

3 miejsce Nelly Hojka –  Szkoła Podstawowa nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

 

Wyróżnienia :

Emilia Wojnar – Szkoła Podstawowa nr 8  w Wodzisławiu Śląskim /ZSP nr2/

Matylda Pawlas – Szkoła Podstawowa nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

Zuzanna Płaczek – Szkoła Podstawowa w Mszanie

 

KATEGORIA GIMNAZJUM

1 miejsce Julia Wolny  –  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śląskim

2 miejsce  Julia Berger –  Szkoła Podstawowa nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

3 miejsce Zofia Nowak – Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Marcol –  Szkoła Podstawowa w Gołkowicach

Marta Ptaszyńska –  Szkoła Podstawowa w Gołkowicach

Wiktoria Greszkiewicz –  Szkoła Podstawowa w Mszanie

Anna Galwas – Szkoła Podstawowa nr 8  w Wodzisławiu Śląskim /ZSP nr2/

Kinga Woźnica –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach

 

Rozstrzygnięcie XI Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek oraz rozdanie nagród nastąpiło 31 stycznia 2019 r. (czwartek)  o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 28, w Wodzisławiu Śl.

Tegoroczny XI Powiatowy Konkurs dedykowany był wszystkim, którzy tej modlitwy potrzebują a takich osób jest wiele wśród Nas. Nagrody wręczali przedstawiciel Urzędu Miasta Inspektor Sylwia Elsner,  Konsultant PODN Bogumiła Różańska – Świerkot  oraz Ksiądz  Bogusław Noworyta  z Parafii Wszechpośredniczki Łask.

W konkursie wzięło udział ponad 85 solistów z różnych szkół powiatu wodzisławskiego. Wokaliści oceniani byli przez  profesjonalne jury

Uczestnicy startują w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI szkoły podstawowej     i VII-VIII-III gimnazjum. Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zdolności muzycznych i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do wspólnego śpiewania oraz poszukiwanie talentów muzycznych. Komisja przyznała 19 nagród. W tym konkursie wszyscy są zwycięzcami dlatego organizatorki zawsze dbają o nagrody dla wszystkich wykonawców.

Organizatorkami konkursu były Izabela Antończak, Katarzyna Balińska,  które ogromne podziękowania kierują Szczególne podziękowania kierują do lokalnych instytucji i  przedsiębiorców, którzy ufundowali wiele nagród: Urząd Miasta Wodzisław Śląski, MC Donald,  Best Pizza and Siedem Dni,  Plac Zabaw Zoolandia, Przyjaciele Szkoły MOSiR Centrum i Wodzisławskie Centrum Kultury, Jigger Pub, Restauracja „Pod Arkadami”, Restauracja i Hotel OSRTAWA, Rada Rodziców SP nr 28 oraz do zawsze obecnej Magdaleny Szymańskiej – reportera Gazety Wodzisławskiej, konserwatora Zbigniewowi Chowaniec za profesjonalną oprawę techniczną imprezy oraz uczniom klasy IIIA Daniel Herok i Dariusz Kowalczyk i z siódmej Marcinowi Moskale. Za pyszne kanapki, zakupy rodzicom oraz uczniom kl. IIIA i III B. Martynie Jeszonek za fantastyczne zdjęcia. Paniom sprzątaczkom, RR, nauczycielom.

Podczas XI Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek naszymi gośćmi byli uczniowie ze Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 15, 28 z Wodzisławia Śląskiego oraz SP w Mszanie, z Pszowa,  z Gołkowic, z Krostoszowic, SP 2 z Rydułtów, z Turzy Śląskiej oraz  SP w Skrzyszowie, SP 1 i 4 w Pszowie oraz ich opiekunowie i nauczyciele.

Dziękujemy za przybycie wszystkim artystom z opiekunami  i rodzicami oraz przyjaciołom szkoły.