XII Powiatowy Konkurs Polskich Kolęd i Pastorałek

Za Nami dzień wielkich emocji
Dziś 31 stycznia w murach Szkoły Podstawowej Nr 28 w Wodzisławiu Śląskim rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych piosenek świątecznych, których słuchać mogliśmy w ramach XII Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek. Do konkursu przystąpiło ponad 60 uczestników, którzy podzieleni zostali na trzy grupy: klasy I-III, IV-VI oraz VII i VIII. Usłyszeliśmy piękne wykonania, niezwykłe aranżacje znanych i mniej znanych utworów, które zostały przygotowane pod okiem wspaniałych nauczycieli.

Uczestnicy konkursu dostarczyli publiczności wielu emocji, od radości po ogromne wzruszenie, okraszone wycieranymi ukradkiem łzami. Jak co roku konkurs=koncert jest komuś dedykowany. Tegoroczna XII edycja jest z przesłaniem o poprawę zdrowia dla małej, 2,5 letniej Igi Świstek, dziewczynki chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Iga dzielnie zmaga się z chorobą na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala, gdzie przyjmuje chemioterapię.

Trzyosobowe jury miało za zadanie wyłonić najlepsze ich zdaniem wykonania, ciekawe aranżacje, dopracowane techniczne i pełne emocji przekazy. Wyniki konkursu poznamy w czwartek, 6 lutego, podczas uroczystości, na którą zapraszamy nie tylko uczestników konkursu, lecz także wszystkich, którzy chcą usłyszeć zwycięzców XII Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek. Uroczystość odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 28, początek o godzinie 17:00.

Na wspaniałą relację fotograficzną zapraszamy na szkolnego Facebook’a.

O konkursie można również przeczytać na stronie tuWodzislaw.pl

Katarzyna Cilska